Vyberte váš jazyk

TRIX bol navrhnutý Jackom Hutsonom, ktorý bol redaktorom časopisu Technical Analysis of Stocks and Commodities. TRIX je založený na trikrát vyhladenom kĺzavom priemere a používaný na obchodovanie trendov. Pri jeho využívaní sa eliminujú cykly, ktoré sú kratšie ako zvolená perióda kĺzavého priemeru.

 

Výpočet indikátora:

Stanovíme si hodnotu x. Tá je závislá od periódy, ktorú hodláme obchodovať.

EMA1 = EMAx z Close

EMA2 = EMAx z EMA1

EMA3 = EMAx z EMA2

 

Príklad: Ak sa rozhodneme obchodovať 9-dňovú periódu, vypočítame najskôr EMA9 z Close ceny, potom EMA9 z prvej EMA9 a následne tretiu EMA9 z druhej získanej EMA9.  

TRIX = (EMA9 n – EMA9 n-1) / (EMA9 n-1)


EMA9 n = Dnešná EMA9
EMA9 n-1 = Včerajšia EMA9

TRIX Triple Smoothed Exponential Moving Average

Copyright © Obr. zhotovený v programe Incredible Charts


Využitie:

  • Nakupujeme, keď TRIX prekročí nulovú líniu smerom nahor. Predávame, keď TRIX prekročí nulovú líniu smerom nadol.
  • Nakupujeme, keď TRIX stúpne nad svoju pridanú signal line – napr. EMA12, pričom sa obe hodnoty nachádzajú pod nulovou líniou grafu. Predávame, keď TRIX klesne pod signal line, pričom sa obe hodnoty nachádzajú nad nulovou líniou grafu.
  • Taktiež sa dá obchodovať na základe Pozitívnych a negatívnych divergencií.

Na záver: TRIX nás dokáže veľmi dobre držať v trendujúcom trhu, vyhneme sa tak mnohým výkyvom, ktoré by nás stáli zbytočne veľa prostriedkov za neustále výstupy a vzápätí nové vstupy späť do trhu. Tiež však platí, že  je založený na kĺzavých priemeroch, čo znamená, že jeho signály sú o niečo oneskorené.

Joomla templates by a4joomla